. - .

Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2010

Άνετα οι Νέοι του ΠΑΣ 2-0 τον Παναιτωλικό

Το δρόμο γιά τη νίκη έδειξαν οι "μικροί" στους "μεγάλους" νικώντας τον Παναιτωλικό με 2-0 γιά την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων Football League. Και τα 2 τέρματα πέτυχε ο Ηλίας Γκοτζιάς (φωτό)
Οι παίκτες του ΠΑΣ δεν έδειξαν να επηρεάζονται από τις καιρικές συνθήκες και το βαρύ γήπεδο στο ΠΕΑΚΙ και με δύο γκολ του Γκοτζιά πρόσθεσαν τρεις βαθμούς στο σακούλι τους.
Το σκορ άνοιξε στο 23ο λεπτό με ωραία ατομική προσπάθεια και έξοχο τελείωμα φάσης ο Γκοτζιάς και ο ίδιος με σουτ έξω από την περιοχή στην εκπνοή του α' ημιχρόνου «ζευγάρωσε» τα «κυανόλευκα» τέρματα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΣ Γιάννινα: Χαρίσης, Νάσιος, Βασιλειάδης, Οικονόμου, Θεοδωρής, Νασούλης, Παπαδόπουλος (86' Σωτήρης), Ασωνίτης (75' Κολιός), Μπούγιας (75' Νικολάου), Γκέγκας, Γκοτζιάς

Παναιτωλικός: Τηλεμάχου, Ντούρος, Σαμαράς, Παπαθανάσης, Καντάνης, Μαυρόπουλος, Καταπόδης, Λιάρος (54' Κούσης), Μεταξούλης (77' Ρεπανίδας), Τραγούλιας (75' Τόσκα), Σμίλτος