. - .

Σάββατο 9 Οκτωβρίου 2010

Ομάδα Νέων: ΠΑΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ: 0-0

Ισόπαλο 0-0 έληξε το παιχνίδι των Νέων ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Πιερικό.

Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας καθώς κατά διαστήματα ήταν αρκετά σκληρό δίχως πολλές φάσεις στα καρέ των δύο τερματοφυλάκων. Ωστόσο την μεγαλύτερη και σημαντικότερη ευκαιρία του αγώνα απώλεσε η ομάδα του ΠΑΣ στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου όταν από πολύ καλή κάθετη πάσα του Νικολόπουλου ο Νικολάου μόνος με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων σημάδεψε το δοκάρι. Στην επανάληψη οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να «χτυπήσουν» κυρίως με αντεπιθέσεις ωστόσο καμία από τις δύο δεν έφτασε στο γκολ.
Την αναμέτρηση παρακολούθησε ο κ Χριστοβασίλης με τον κ Αγγελή αλλά και ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα κ Ντεμόλ μαζί με το τεχνικό επιτελείο. Παρόν στις κερκίδες του ΠΕΑΚΙ και ο τιμ μάνατζερ του ΠΑΣ , Γιάννινα Τάτσης.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΠΑΣ Γιάννινα: Χαρίσης, Νάσιος (17' λ.τρ. Παπαδόπουλος), Βασιλειάδης, Ντούγιας (70' Ιωάννου), Θεοδωρής, Νασούλης, Νικολόπουλος, Σωτήρης, Ασωνίτης (46' Οικονόμου), Γκέγκας, Νικολάου.

Πιερικός: Πατσογιώργος, Σκούρτης, Λάγδαρης, Τσώνης (46' Παναγιωτίδης), Νίκου, Συμεωνίδης, Καραγκούνης, Παπατόλιος, Τσανάκας (80' Νούλας), Ντόσης, Σεχολάρι.